video na maila

2820118732213700x100.gif

niedziela, 27 maja 2012

Projekt z klasą


Konkurs „Projekt z klasą”
odkrył 20 edukacyjnych perełek
II edycja konkursu „Projekt z klasą” zakończona! Laureaci zrealizują swoje edukacyjne marzenia dzięki grantom Nowej Ery. Oto 20 edukacyjnych perełek z całej Polski. Czy są tu uczniowie z Twojej okolicy?

http://www.nowaera.pl/edycja-2012/laureaci.html

Po raz kolejny wywołaliśmy prawdziwą falę edu-adrenaliny w całej Polsce! Idea konkursu przyciąga coraz więcej uczestników. I nic w tym dziwnego! Każdy ma bowiem szansę na zrealizowanie swoich marzeń z prawdziwym rozmachem! Wystarczy mieć dobry pomysł i zapał do działania! W tym roku ponad 200 nauczycieli przekonało nas, że młodzież chce zmieniać swój świat na lepszy – wystarczy ją tylko mądrze wspierać.

Zgodnie z formułą konkursu, 10 najlepszych prac typowali Internauci w otwartym głosowaniu on-line, a kolejne 10 wybrała Komisja Konkursowa Nowej Ery. Skala aktywności Internautów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania: głosowało 78 tysięcy osób, oddając średnio 10 głosów na minutę.

W tym roku etap głosowania on-line trwał tylko 2 tygodnie - od samego początku toczyła się więc zacięta walka o miejsce w pierwszej dziesiątce. Liczba oddanych głosów jest naprawdę imponująca, a zapał włożonych w promocję prac – niespotykany!

Wybór najciekawszych projektów, spośród obfitującego w różnorodne tematy zestawu prac, był nie lada wyzwaniem. Działania teatralne, promowanie postaw ekologicznych, zainteresowanie robotyką, astronomią, czy rozwijanie pasji dziennikarskich – to tylko mały wycinek tematów, które pasjonują uczniów z najdalszych zakątków Polski. Kierując się ustalonymi kryteriami, wybraliśmy projekty, które z powodzeniem mogą zasilić każdą bibliotekę projektów edukacyjnych – są przemyślane, kreatywne, ambitne, a przede wszystkim łączą naukę z prawdziwą przygodą! 
Udane połączenie nauki z przygodą!
Nauka i przygoda to tandem doskonały! Każdy, kto wziął udział w konkursie „Projekt z klasą”, wie, że poziom edu-adrenaliny przekracza wszelkie normy! I tego właśnie chcemy! Nauczyciele biorący udział w konkursie podkreślają, że są pod ogromnym wrażeniem kreatywności i zaangażowania swoich uczniów w realizację „projektów z klasą”. Cieszymy się, że idea „Projektu z klasą” co roku zyskuje nowych zwolenników - niech dobry pomysł i zaangażowanie uczniów w odkrywaniu edukacyjnych możliwości będą motorem działań projektowych. Z pewnością spotkamy się za rok w kolejnej edu-rywalizacji. Tymczasem przed tegorocznymi laureatami jeszcze realizacja zwycięskich projektów przy wsparciu finansowym Nowej Ery – czyli spełnienie wielu edukacyjnych marzeń!

Wierzymy, że biorąc udział w konkursie „Projekt z klasą” każda Drużyna Projektowa zyskała coś wyjątkowego. Planowanie projektu, podział obowiązków w grupie, poczucie odpowiedzialności za efekty działań – to budowanie potencjału, który w przyszłości będzie motorem kolejnych życiowych wyzwań.

Poznaliśmy 224 edukacyjne marzenia, 224 różne spojrzenia na rzeczywistość, 224 sposoby na mówienie o swoich pasjach. Każdy przysłany projekt to inny obraz współczesnej młodzieży. Elementem wspólnym jest ogromna potrzeba mówienia o swoim widzeniu świata, potrzeba zdobywania wiedzy i chęć działania. To wszystko mogło by pozostać tylko szczytną ideą, gdyby nie otwarci nauczyciele, którzy potrafią dostrzec te wszystkie pojedyncze iskierki i zamienić je w prawdziwy żar!

Zachęcamy do wirtualnej podróży po Polsce, spotkań ze wspaniałą młodzieżą i jej ciekawymi pomysłami na edukację! http://www.nowaera.pl/component/projektzklasa2/projekty.html?view=projekty

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za inspirowanie młodzieży do takich działań i otwartość na nowe, świeże pomysły! Dziękujemy uczniom za chęć podejmowania wyzwań, które mogą być inspiracją dla innych!

Życzymy Wam, aby każde nowe doświadczenie budziło potrzebę wyznaczania sobie coraz ambitniejszych celów edukacyjnych i inspirowało do odkrywania w sobie nowych talentów.