video na maila

2820118732213700x100.gif

poniedziałek, 21 lutego 2011

List z Gliwic -lato 2010Witajcie,
właśnie wróciłam ze zjazdu PSNJN (Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego)w Gliwicach.Był to już XIV zjazd.Zaproszeni byli nauczyciele języka niemieckiego z całego kraju, wykładowcy wyższych uczelni i goście z zagranicy.Zjazd miał charakter szkoleniowy.Celem zjazdu była wymiana i upowszechnianie doświadczeń dotyczących nowych sposobów nauczania języków obcych, wykorzystanie metody projektu edukacyjnego, nowych technologii informatycznych oraz wymiany młodzieży.
Zaplanowano wykłady, referaty, warsztaty oraz prezentacje oficyny wydawniczej.
Połączono pożyteczne z przyjemnym i zaproponowano nam kilka wycieczek: zwiedziliśmy miasto śladami pisarza śląskiego Horsta Bieńka, zobaczyliśmy słynną Radiostację Gliwicką , kopalnię " Królowa Luiza" w Zabrzu,pojechaliśmy do Pszczyny zwiedzić przepiękną rezydencję Hochbergów i do Browarium Tyskiego zobaczyć jak robi się piwo oraz na degustację....mniam.
Atmosfera była wspaniała.Ludzie z 200 miast razem się uczyli i bawili. Na Biesiadzie Śląskiej, goście z Niemiec, Szwajcarii, i Austrii, mogli zobaczyć jak bawią się ludzie ze słowiańskimi duszami.Kapela pięknie grała szlagiery polskie typu "Szła dzieweczka", "Poszła Karolinka...".Śpiewali wszyscy i tańczyli, nogi same niosły nas na parkiet :))). Ale było fajnie!
A teraz zostało już kilka dni wakacji, w powietrzu czuje się już szkolny obowiązek...eh.
Ale nic to, za kilka miesięcy znowu będą wakacje!

Dorota